800_erki_kahro41-foto-rauno_kaisEile toimus Mulgimaal 32ndat korda legendaarne Mulgikross, kus tegi oma hooaja esimese stardi Eestis ka Estonian Express Racing meeskond ja selle esisõitja Erki Kahro. MX2 klassis osalenud Erki Kahro (KTM) sõitis kvalifikatsioonis välja teise aja, jäädes kiireima Karel Kutsari (KTM) parimast ringiajast 0,7 sekundit. Avasõidus sai Kahro kohe esimeseks, kuid meie põhjanaaber Jere Haavisto (Husqvarna) sõitis eestlase pikali ning kukkus ka ise, õnneks said noored mehed kiiresti püsti ja sõitu jätkata, kuid esikoht oli läinud. Kutsar võttis seega esimese võidu ning seda Kahro ja Haavisto ees. Kaks viimast sõitu olid aga ajaliselt lühemad ja seal mängis start ülisuurt rolli. Kahro ja Kutsar pidasid teises sõidus maha korraliku võitluse ja seekord jäi peale Kahro ning võitja pidi välja selgitama viimane sõit. Kahro pääses küll viimast juhtima, kuid apsakas sõidusoone valimisel maksis kätte ning Kutsar pääses mööda ja esimesena üle lõpujoone. Kolme sõidu kokkuvõttes võitis Kutsar, Kahro ja Indrek Mägi (Kawasaki) ees. “Esimene sõit juhtisin kuni poole sõiduni, siis kukkusin, kuid suutsin uuesti sõidu lõpuks teiseks tõusta. Teisest sõidust tuli stardivõit peale mida juhtisin sõitu kõik ringid ning tõin võidu koju. Kolmandas sõidus võtsin taas stardivõidu ja juhtisin sõitu kuni viimase ringini, kui tegin ise sõiduvea ja langesin teiseks. See röövis aga minult kokkuvõttes võidu. Lisaks MX2-le osalesin ka trenni mõttes Openis, kuna meil oligi plaan, et teen ilusti kaks mõlema klassi esimest ja pikka sõitu ära ning edasi vaatan juba päeva käigus, et kuidas jaksan. Et MX2 jaoks jõudu säästa, otsustasin Openi viimased kaks sõitu siiski ära jätta. Üldiselt oli hea päev, juhtisin palju ringe, kuid jäin napilt võidust ilma. Natuke jäi hinge kriipima, kuid olen siiski positiivselt meelestatud. Tänud kõikidele sponsoritele ja fännidele ning kohtume järgmisel võistlusel!” võttis oma tõsise tööpäeva kokku Kahro, kelle järgmine tähtsam võistlus on Kegumsis 30. aprillil ja 1. mail toimuv EMX250 klassi Euroopa meistrivõistluste etapp.